15 Temmuz 2024 Pazartesi - 19:17
Öneriler:
Anasayfa / Ne demek? / Opsiyonel ne demek?
opsiyonel ne demek

Opsiyonel ne demek?

Opsiyonel, bir şeyin bir seçenek veya tercihe bağlı olarak yapılabilir veya kullanılabilir olduğunu ifade eden bir terimdir. Bir şeyin opsiyonel olması, bir seçenek sunulduğunu ve kişinin bu seçeneği isteğe bağlı olarak seçebileceğini gösterir.

Örneğin:

Opsiyonel Kurslar: Bir eğitim programında opsiyonel kurslar, öğrencilerin kendi ilgi alanlarına ve hedeflerine uygun olarak seçebileceği derslerdir.

Opsiyonel Ekstralar: Bir ürün veya hizmetle birlikte sunulan opsiyonel ekstralar, müşterilerin isteğe bağlı olarak satın alabileceği ek özellikler veya avantajlardır.

Opsiyonel Sigorta: Bir sigorta poliçesinde sunulan opsiyonel sigorta, kişilerin temel sigorta kapsamına ek olarak seçtikleri belirli risklere karşı korunmalarını sağlayan ek sigorta seçeneklerini içerir.

Bu bağlamda, “opsiyonel” terimi genellikle bir seçenek sunma veya bir şeyin seçime bağlı olma durumunu belirtmek için kullanılır.

İlginizi çekebilir

Asık ne demek?

asık 1. sıfat Kızgınlık, öfke ve hoşnutsuzluk ifade eden (yüz):      “O zaman işin rengi değişir, asık yüzünün morluğu …