15 Temmuz 2024 Pazartesi - 18:29
Öneriler:
Anasayfa / Ne demek? / Ödev ne demek?

Ödev ne demek?

“Ödev,” genellikle öğrencilere okul, kolej veya üniversite düzeyinde verilen, belirli bir konu veya dersle ilgili olarak yapılmaları istenen çalışmalardır. Öğrencilere, öğrendikleri konuları pekiştirmek, derinleştirmek, analiz etmek ve öğrenme süreçlerini geliştirmek amacıyla verilir. Ödevler genellikle öğrencilerin bireysel çabalarını gerektirir, ancak grup çalışmaları veya proje tabanlı ödevler de olabilir.

Ödevler, öğrencilere konuyla ilgili araştırma yapma, makale yazma, problem çözme, deney yapma, kitap okuma, raporlama veya diğer öğrenme materyallerini değerlendirme fırsatı sunabilir. Öğrencilere, öğrenilen bilgileri uygulamalarını, kendi düşüncelerini geliştirmelerini ve bağımsız çalışma becerilerini kazanmalarını sağlamak amacıyla verilir.

Ödevler genellikle öğrencilerin akademik performansını değerlendirmede önemli bir rol oynar ve öğrencilere öğrendikleri konuları anlama, analiz etme ve ifade etme yeteneklerini geliştirme fırsatı sunar. Öğrencilerin ödevleri zamanında ve düzenli olarak tamamlamaları, öğrenme süreçlerine aktif bir katılım sağlar.

Ödev TDK Anlamı

ödev

1. isim Yapılması, yerine getirilmesi, insanlık duygusu, töre ve yasa bakımından gerekli olan iş veya davranış; vazife:
      “Şimdiye kadar ihmal ettiğim için kendimi suçlu saydığım bir ödevi yerine getirdim.” – Nâzım Hikmet

2. isim Öğretmenin öğrencilere okul dışında yapmaları için verdiği çalışma:
      “Öğretmenleri ödev vermiş, ders çalışıyorlar.” – Ahmet Ümit

İlginizi çekebilir:

İlginizi çekebilir

Asık ne demek?

asık 1. sıfat Kızgınlık, öfke ve hoşnutsuzluk ifade eden (yüz):      “O zaman işin rengi değişir, asık yüzünün morluğu …